Tylko kilka kroków by poczuć się lepiej

  1. Zaproponuj termin z dostępnych w naszym kalendarzu

  2. Wybierz porę dnia, która Ci odpowiada

  3. Wprowadź dane kontaktowe

  4. Wybierz z listy temat spotkania i opcjonalnie wybierz terapeutę

  5. Tak niewiele, aby uzyskać pomoc

kwiecień 2024
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Psychterapia Online - Terapia uzależnień

Terapia uzależnień od alkoholu, marihuany, Internetu, hazardu, pracy, pornografii i masturbacji.

Czym jest uzależnienie i jak je rozpoznać?

terapia uzależnień online

Uzależnienie to chorobliwa potrzeba ciągłego zażywania substancji lub wykonywania określonej czynności. Rozpoznanie uzależnienia wymaga uważnego obserwowania osoby i jej zachowań, w tym powtarzających się objawów fizycznych i psychicznych, takich jak utrata kontroli, zwiększona tolerancja i odstawienie. Jeżeli obserwujesz tego typu zachowania i potrzebujesz konsultacji to zachęcamy do konsultacji psychoterapeuty. Zachęcamy do rozpoczęcia terapii, aby przepracować trudne emocje i podjąć kroki w celu zdrowienia.

Metody leczenia uzależnienia

Istnieje wiele metod leczenia uzależnień, w tym, psychoterapia online, wsparcie społeczne oraz terapia behawioralna.

Psychoterapia

Psychoterapia ma na celu pomóc Tobie w przepracowaniu trudnych emocji i nauczeniu się zdrowych strategii radzenia sobie z trudnościami życiowymi. 

Terapia behawioralna

Terapia behawioralna skupia się na zmianie niezdrowych wzorców zachowań i uczeniu się zdrowych strategii radzenia sobie z trudnościami.

Wsparcie społeczne

Wsparcie społeczne odgrywa również ważną rolę w procesie leczenia uzależnień, ponieważ osoby uzależnione potrzebują wsparcia i motywacji do kontynuowania leczenia.

Terapia uzależnień online co warto wiedzieć

Sesje terapeutyczne w poradnii Psyche

Sesje terapeutyczne

Sesje terapeutyczbe trwają około 50 minut i odbywają się 1 raz w tygodniu.
Jedyna różnica polega na tym, że sesje terapeutyczne odbywają się za pośrednictwem Internetu, poprzez komunikator Skype, Zoom lub Whatsap. Z koniecznością użycia kamerki.

Sesja kontraktowa

Istotna jest sesja kontraktowa, która odbywa się zwykle po okolo 3 konsultacjach diagnostycznych. Konsultacje te odbywają się również przez Internet.
Kontrakt to umowa między pacjentem a psychoterapeutą, która określa warunki współpracy i sposób leczenia, jaki został ustalony przez obie strony.

Skuteczność psychoterapii online

Skuteczność psychoterapii online jest potwierdzona w wielu badaniach. Klinicyści Uniwersytetu w Zurychu przeprowadzili analizę pracy z 62 pacjentami (w nurcie poznawczo-behawioralnym), którzy zgłosili się z objawami depresji. Wskaźnik skuteczności był jednakowy dla grupy pacjentów z grupy „online”(53%) i grupy „twarzą w twarz” (50%). Co ciekawe, obie grupy były usatysfakcjonowane z otrzymanego wsparcia. Dodatkowo aż 96% grupy biorącej udział w terapii online uznało kontakt z terapeutą za ‘osobisty’ w porównaniu do 91% osób z grupy korzystającej z terapii metodą tradycyjną (Journal of Affective Disorders, 2013).

phone-call

Konsultacje

+48 509 443 160
pomoc@psyche-poradniaonline.pl

Opinie o poradnii

Potrzebujez pomocy? Umów wizytę online w poradnii Psyche.