Tylko kilka kroków by poczuć się lepiej

  1. Zaproponuj termin z dostępnych w naszym kalendarzu

  2. Wybierz porę dnia, która Ci odpowiada

  3. Wprowadź dane kontaktowe

  4. Wybierz z listy temat spotkania i opcjonalnie wybierz terapeutę

  5. Tak niewiele, aby uzyskać pomoc

kwiecień 2024
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Psychoterapia seksuologiczna online

Psychoterapia seksuologiczna online to walka z zaburzeniami seksualnymi.

Czym jest psychoterapia seksuologiczna?

psychoterapia seksuologiczna online

Pomoc seksuologiczna obejmuje m.in. następujące obszary: trudności relacyjne, zaburzenia seksualne, brak lub utrata potrzeb seksualnych, nadmierny popęd seksualny, uzależnienia w sferze seksualnej, brak akceptacji własnej orientacji, problemy z ujawnieniem własnej orientacji oraz przygotowanie do ujawnienia własnej orientacji, pomoc ofiarom zgwałceń, molestowania, terapia dla par, terapia osób w okresie dojrzewania, wsparcie osób, które chcą się rozwijać i przeżywać doświadczenia seksualne lepszej jakości.

Metody leczenia zaburzeń seksuologicznych

Istnieje wiele różnych zaburzeń seksuologicznych, a metody leczenia zależą od rodzaju i przyczyny problemu.

Terapia behawioralna online

Metoda ta polega na zmianie zachowań seksualnych poprzez uczenie się nowych, bardziej pozytywnych nawyków. Terapia behawioralna może obejmować techniki takie jak desensytyzacja, w której pacjent stopniowo jest narażany na bodźce seksualne w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku.

Terapia poznawczo-behawioralna

Metoda ta łączy elementy terapii behawioralnej i poznawczej. Terapia poznawczo-behawioralna pomaga pacjentom zidentyfikować i zmienić negatywne myśli i przekonania związane z ich życiem seksualnym.

Terapia farmakologiczna

Terapia farmakologiczna - niektóre zaburzenia seksualne, takie jak zaburzenia erekcji, mogą być leczone lekami, takimi jak sildenafil (Viagra) lub tadalafil (Cialis). Inne leki, takie jak antydepresanty, mogą pomóc w leczeniu zaburzeń łaknienia seksualnego.

Terapia hormonalna

Terapia hormonalna - niektóre zaburzenia seksualne, takie jak zaburzenia poziomu hormonów, mogą być leczone terapią hormonalną. Ta metoda leczenia obejmuje podawanie pacjentom syntetycznych hormonów, które pomagają zrównoważyć poziom hormonów.

Terapia partnerstwa

Jeśli problem dotyczy związku, terapia partnerstwa może być skuteczną metodą leczenia. Terapia partnerstwa może pomóc partnerom w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem i w rozwiązaniu problemów związanych z intymnością.

Psychoterapia seksuologiczna online co warto wiedzieć

Sesje terapeutyczne w poradnii Psyche

Sesje terapeutyczne

Sesje terapeutyczbe trwają około 50 minut i odbywają się 1 raz w tygodniu.
Jedyna różnica polega na tym, że sesje terapeutyczne odbywają się za pośrednictwem Internetu, poprzez komunikator Skype, Zoom lub Whatsap. Z koniecznością użycia kamerki.

Sesja kontraktowa

Istotna jest sesja kontraktowa, która odbywa się zwykle po okolo 3 konsultacjach diagnostycznych. Konsultacje te odbywają się również przez Internet.
Kontrakt to umowa między pacjentem a psychoterapeutą, która określa warunki współpracy i sposób leczenia, jaki został ustalony przez obie strony.

Skuteczność psychoterapii online

Skuteczność psychoterapii online jest potwierdzona w wielu badaniach. Klinicyści Uniwersytetu w Zurychu przeprowadzili analizę pracy z 62 pacjentami (w nurcie poznawczo-behawioralnym), którzy zgłosili się z objawami depresji. Wskaźnik skuteczności był jednakowy dla grupy pacjentów z grupy „online”(53%) i grupy „twarzą w twarz” (50%). Co ciekawe, obie grupy były usatysfakcjonowane z otrzymanego wsparcia. Dodatkowo aż 96% grupy biorącej udział w terapii online uznało kontakt z terapeutą za ‘osobisty’ w porównaniu do 91% osób z grupy korzystającej z terapii metodą tradycyjną (Journal of Affective Disorders, 2013).

phone-call

Konsultacje

+48 509 443 160
pomoc@psyche-poradniaonline.pl

Opinie o poradnii

Potrzebujez pomocy? Umów wizytę online w poradnii Psyche.