Tylko kilka kroków by poczuć się lepiej

  1. Zaproponuj termin z dostępnych w naszym kalendarzu

  2. Wybierz porę dnia, która Ci odpowiada

  3. Wprowadź dane kontaktowe

  4. Wybierz z listy temat spotkania i opcjonalnie wybierz terapeutę

  5. Tak niewiele, aby uzyskać pomoc

lipiec 2024
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Psychoterapia rodzin online

Psychoterapia rodzin to forma terapii, która skupia się na problemach, z którymi boryka się cała rodzina, a nie tylko na problemach jednej osoby.

Czym jest psychoterapia rodzin?

Terapia rodzin to forma psychoterapii, w której uczestniczy zazwyczaj cała rodzina. Podczas spotkań terapeuta towarzyszy rodzinie w procesie wzajemnego zrozumienia. W sposób obiektywny i neutralny, nie osądzając i nie biorąc żadnej ze stron, terapeuta pomaga zrozumieć naturę i źródła problemu oraz wspólnie przepracować możliwe zmiany.

Metody psychoterapii rodzin

Istnieje kilka podejść do psychoterapii rodzin, a wybór odpowiedniej metody zależy od potrzeb i sytuacji danej rodziny.

Terapia systemowa

To podejście, które skupia się na zrozumieniu interakcji między członkami rodziny i ich wzajemnych relacjach. Terapeuta systemowy pracuje z rodziną, aby pomóc jej w odkryciu, jak wzajemne oddziaływanie członków wpływa na problemy, z którymi rodzina się boryka.

Terapia poznawczo-behawioralna

Podejście, które skupia się na zmianie myślenia i zachowania, które utrzymuje problemy w rodzinie. Terapia poznawczo-behawioralna pomaga rodzinie w identyfikowaniu negatywnych wzorców myślenia i zachowania oraz w rozwijaniu zdrowszych nawyków.

Terapia narracyjna

Terapia narracyjna skupia się na znaczeniach, jakie członkowie rodziny przypisują swoim doświadczeniom. Terapeuta narracyjny pomaga rodzinie w konstruowaniu pozytywnych narracji i historii, które zmieniają sposób, w jaki członkowie rodziny postrzegają swoje problemy.

Terapia emocjonalnie skoncentrowana

Terapia emocjonalnie skoncentrowana skupia się na emocjach i uczuciach, które pojawiają się w rodzinie. Terapeuta emocjonalnie skoncentrowany pomaga członkom rodziny w nawiązaniu i utrzymywaniu bliskich relacji, a także w radzeniu sobie z emocjonalnymi trudnościami.

Psychoterapia rodzin co warto wiedzieć

Sesje terapeutyczne w poradnii Psyche

Sesje terapeutyczne

Sesje terapeutyczbe trwają około 50 minut i odbywają się 1 raz w tygodniu.
Jedyna różnica polega na tym, że sesje terapeutyczne odbywają się za pośrednictwem Internetu, poprzez komunikator Skype, Zoom lub Whatsap. Z koniecznością użycia kamerki.

Sesja kontraktowa

Istotna jest sesja kontraktowa, która odbywa się zwykle po okolo 3 konsultacjach diagnostycznych. Konsultacje te odbywają się również przez Internet.
Kontrakt to umowa między pacjentem a psychoterapeutą, która określa warunki współpracy i sposób leczenia, jaki został ustalony przez obie strony.

Skuteczność psychoterapii online

Skuteczność psychoterapii online jest potwierdzona w wielu badaniach. Klinicyści Uniwersytetu w Zurychu przeprowadzili analizę pracy z 62 pacjentami (w nurcie poznawczo-behawioralnym), którzy zgłosili się z objawami depresji. Wskaźnik skuteczności był jednakowy dla grupy pacjentów z grupy „online”(53%) i grupy „twarzą w twarz” (50%). Co ciekawe, obie grupy były usatysfakcjonowane z otrzymanego wsparcia. Dodatkowo aż 96% grupy biorącej udział w terapii online uznało kontakt z terapeutą za ‘osobisty’ w porównaniu do 91% osób z grupy korzystającej z terapii metodą tradycyjną (Journal of Affective Disorders, 2013).

phone-call

Konsultacje

+48 509 443 160
pomoc@psyche-poradniaonline.pl

Opinie o poradnii

Potrzebujez pomocy? Umów wizytę online w poradnii Psyche.