Tylko kilka kroków by poczuć się lepiej

  1. Zaproponuj termin z dostępnych w naszym kalendarzu

  2. Wybierz porę dnia, która Ci odpowiada

  3. Wprowadź dane kontaktowe

  4. Wybierz z listy temat spotkania i opcjonalnie wybierz terapeutę

  5. Tak niewiele, aby uzyskać pomoc

czerwiec 2024
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Psychoterapia par i małżeństw online

Terapia par i małżeństwa, znana również jako terapia partnerska, jest formą terapii skierowaną do par, które borykają się z problemami w swoim związku.

Czym jest psychoterapia par i małżeństw?

Terapie dla małżeństw i par są w dużej mierze refleksją nad tym, w jaki sposób dwie osoby mają tworzyć relację, czego od niej potrzebują i co ma się zmienić, by wspólnego życia doświadczać w coraz pełniejszym, bardziej świadomym i satysfakcjonującym wymiarze. Psychoterapia małżeństw opiera się między innymi na zrozumieniu własnych potrzeb i rozwiązaniu problemów z komunikacją.

Metody terapii par i małżeństw

Istnieje wiele różnych metod terapii par i małżeństw, a wybór konkretnej metody zależy od indywidualnych potrzeb i problemów pary. Niektóre z najczęściej stosowanych metod terapii to:

Terapia skoncentrowana na emocjach

Terapia skoncentrowana na emocjach (Emotionally Focused Therapy - EFT) - metoda ta skupia się na rozwijaniu więzi emocjonalnej między partnerami i nauczaniu ich, jak lepiej porozumiewać się ze sobą. Terapeuta pomaga parze zidentyfikować wzorce interakcji, które przyczyniają się do problemów w związku i pomaga im znaleźć nowe sposoby radzenia sobie z trudnościami.

Terapia poznawczo-behawioralna

Terapia poznawczo-behawioralna (Cognitive-Behavioral Therapy - CBT) - metoda ta skupia się na zmianie myśli i zachowań, które przyczyniają się do problemów w związku. Terapeuta pomaga parze zidentyfikować negatywne myśli i nawyki, które przyczyniają się do konfliktów i pomaga im znaleźć bardziej pozytywne sposoby radzenia sobie z trudnościami.

Terapia integracyjna

Metoda ta łączy elementy terapii poznawczo-behawioralnej i terapii skoncentrowanej na emocjach. Terapeuta pomaga parze zidentyfikować zarówno negatywne myśli i nawyki, jak i emocjonalne blokady, które przyczyniają się do problemów w związku.

Psychoterapia par i małżeńst co warto wiedzieć

Sesje terapeutyczne w poradnii Psyche

Sesje terapeutyczne

Sesje terapeutyczbe trwają około 50 minut i odbywają się 1 raz w tygodniu.
Jedyna różnica polega na tym, że sesje terapeutyczne odbywają się za pośrednictwem Internetu, poprzez komunikator Skype, Zoom lub Whatsap. Z koniecznością użycia kamerki.

Sesja kontraktowa

Istotna jest sesja kontraktowa, która odbywa się zwykle po okolo 3 konsultacjach diagnostycznych. Konsultacje te odbywają się również przez Internet.
Kontrakt to umowa między pacjentem a psychoterapeutą, która określa warunki współpracy i sposób leczenia, jaki został ustalony przez obie strony.

Skuteczność psychoterapii online

Skuteczność psychoterapii online jest potwierdzona w wielu badaniach. Klinicyści Uniwersytetu w Zurychu przeprowadzili analizę pracy z 62 pacjentami (w nurcie poznawczo-behawioralnym), którzy zgłosili się z objawami depresji. Wskaźnik skuteczności był jednakowy dla grupy pacjentów z grupy „online”(53%) i grupy „twarzą w twarz” (50%). Co ciekawe, obie grupy były usatysfakcjonowane z otrzymanego wsparcia. Dodatkowo aż 96% grupy biorącej udział w terapii online uznało kontakt z terapeutą za ‘osobisty’ w porównaniu do 91% osób z grupy korzystającej z terapii metodą tradycyjną (Journal of Affective Disorders, 2013).

phone-call

Konsultacje

+48 509 443 160
pomoc@psyche-poradniaonline.pl

Opinie o poradnii

Potrzebujez pomocy? Umów wizytę online w poradnii Psyche.