Tylko kilka kroków by poczuć się lepiej

  1. Zaproponuj termin z dostępnych w naszym kalendarzu

  2. Wybierz porę dnia, która Ci odpowiada

  3. Wprowadź dane kontaktowe

  4. Wybierz z listy temat spotkania i opcjonalnie wybierz terapeutę

  5. Tak niewiele, aby uzyskać pomoc

lipiec 2024
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Psychoterapia indywidualna online

Psychoterapia indywidualna w poradni Psyche online to spoktanie dwóch osób, naszego specjalisty oraz osoby która podejmuję pracę ze sobą.

Na czym polega psychoterpia indywidualna?

Psychoterapia indywidualna to spotkanie dwóch osób – tej, która podejmuje pracę nad sobą, i specjalisty czy specjalistki, która będzie towarzyszyć w procesie terapeutycznym. Każdy, kto zgłasza się na psychoterapię, ma specyficzne powody do jej podjęcia, unikalne potrzeby i wynikające z nich oczekiwania, a specjaliści posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności, aby te oczekiwania wprowadzić w życie. Wspólne zaangażowanie i praca obu stron ma doprowadzić do potrzebnej zmiany.

Metody psychoterapii w naszej poradnii

Istnieją różne podejścia i metody psychoterapii online, takie jak podejście poznawczo-behawioralne, terapia poznawcza, terapia systemowa czy terapia Gestalt. Wiele z tych podejść można zastosować również w terapii online.

Psychoterapia poznawcza

Psychoterapia poznawcza - skupia się na zmianie myśli i przekonań pacjenta, które mogą przyczyniać się do zaburzeń emocjonalnych i psychicznych. Terapia poznawcza ma na celu poprawę funkcjonowania pacjenta poprzez nauczenie go rozpoznawania negatywnych myśli i ich zmianę na bardziej pozytywne.

Psychoterapia behawioralna

Psychoterapia behawioralna- skupia się na zmianie zachowań, które przyczyniają się do zaburzeń emocjonalnych. Terapia behawioralna ma na celu nauczenie pacjenta jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami poprzez modyfikację zachowania i nawyków.

Psychoterapia interpersonalna

Psychoterapia interpersonalna - skupia się na pracy nad relacjami interpersonalnymi pacjenta. Terapia interpersonalna ma na celu nauczenie pacjenta jak lepiej komunikować się z innymi, jak radzić sobie z konfliktami i jak nawiązywać zdrowe relacje z innymi.

Psychoterapia psychodynamiczna

Psychoterapia psychodynamiczna - skupia się na pracy nad nieświadomymi procesami emocjonalnymi, które mogą przyczyniać się do zaburzeń emocjonalnych. Terapia psychodynamiczna ma na celu nauczenie pacjenta jak rozpoznawać i radzić sobie z ukrytymi emocjami, które mogą przyczyniać się do trudnych relacji interpersonalnych i zaburzeń emocjonalnych.

Psychoterapia indywidualna online co warto wiedzieć

Sesje terapeutyczne w poradnii Psyche

Sesje terapeutyczne

Sesje terapeutyczbe trwają około 50 minut i odbywają się 1 raz w tygodniu.
Jedyna różnica polega na tym, że sesje terapeutyczne odbywają się za pośrednictwem Internetu, poprzez komunikator Skype, Zoom lub Whatsap. Z koniecznością użycia kamerki.

Sesja kontraktowa

Istotna jest sesja kontraktowa, która odbywa się zwykle po okolo 3 konsultacjach diagnostycznych. Konsultacje te odbywają się również przez Internet.
Kontrakt to umowa między pacjentem a psychoterapeutą, która określa warunki współpracy i sposób leczenia, jaki został ustalony przez obie strony.

Skuteczność psychoterapii online

Skuteczność psychoterapii online jest potwierdzona w wielu badaniach. Klinicyści Uniwersytetu w Zurychu przeprowadzili analizę pracy z 62 pacjentami (w nurcie poznawczo-behawioralnym), którzy zgłosili się z objawami depresji. Wskaźnik skuteczności był jednakowy dla grupy pacjentów z grupy „online”(53%) i grupy „twarzą w twarz” (50%). Co ciekawe, obie grupy były usatysfakcjonowane z otrzymanego wsparcia. Dodatkowo aż 96% grupy biorącej udział w terapii online uznało kontakt z terapeutą za ‘osobisty’ w porównaniu do 91% osób z grupy korzystającej z terapii metodą tradycyjną (Journal of Affective Disorders, 2013).

phone-call

Konsultacje

+48 509 443 160
pomoc@psyche-poradniaonline.pl

Opinie o poradnii

Potrzebujez pomocy? Umów wizytę online w poradnii Psyche.