Tylko kilka kroków by poczuć się lepiej

  1. Zaproponuj termin z dostępnych w naszym kalendarzu

  2. Wybierz porę dnia, która Ci odpowiada

  3. Wprowadź dane kontaktowe

  4. Wybierz z listy temat spotkania i opcjonalnie wybierz terapeutę

  5. Tak niewiele, aby uzyskać pomoc

czerwiec 2024
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Psychoterapia dzieci i młodzieży online

Problemy z którymi pracujemy to m.in.: depresja dziecięca i młodzieżowa; lęki, nieśmiałość, zahamowanie w relacjach rówieśniczych; agresja i autoagresja; problemy wychowawcze i inne.

Czym jest psychoterapia dzieci i młodzieży

Psychoterapia dzieci i młodzieży to forma terapii, która jest skierowana na pomoc dzieciom i młodzieży w radzeniu sobie z różnymi problemami emocjonalnymi, zachowawczymi lub relacyjnymi. W ramach psychoterapii stosuje się różne metody terapeutyczne dostosowane do wieku, dojrzałości emocjonalnej i indywidualnych potrzeb pacjenta. Terapia ma na celu poprawę funkcjonowania dziecka i jego jakości życia, zmniejszenie objawów problemów emocjonalnych, a także pomoc w rozwiązywaniu trudności rodzinnych i szkolnych. Terapia skupia się na rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z trudnościami, budowaniu pozytywnych relacji, rozwijaniu samoakceptacji i samooceny oraz na zwiększeniu samoświadomości.

Metody psychoterapii dzieci i młodzieży

Psychoterapia dzieci i młodzieży to złożony proces terapeutyczny, który wykorzystuje różne metody i techniki, aby pomóc dzieciom i młodzieży w radzeniu sobie z różnymi problemami emocjonalnymi, zachowawczymi lub relacyjnymi.

Terapia poznawczo-behawioralna

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) skupia się na identyfikowaniu i zmienianiu negatywnych myśli i zachowań, które przyczyniają się do trudności emocjonalnych u dziecka lub młodzieży. CBT pomaga w budowaniu pozytywnych nawyków myślowych i zachowawczych oraz w radzeniu sobie z lękiem, depresją i innymi problemami emocjonalnymi.

Terapia grami i zabawami

Terapia wykorzystuje różne gry i zabawy, aby pomóc dzieciom w wyrażaniu emocji, nawiązywaniu kontaktów społecznych i rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z trudnościami. Terapia grami i zabawami może również pomóc w redukcji stresu i poprawie samopoczucia dziecka.

Wsparcie społeczne

Terapia skupia się na budowaniu pozytywnych relacji między dzieckiem lub młodzieżą a terapeutą. Terapia oparta na relacji może pomóc w rozwijaniu umiejętności społecznych, w budowaniu pewności siebie i w poprawie relacji z innymi.

Psychoterapia dzieci i młodzieży co warto wiedzieć

Sesje terapeutyczne w poradnii Psyche

Sesje terapeutyczne

Sesje terapeutyczbe trwają około 50 minut i odbywają się 1 raz w tygodniu.
Jedyna różnica polega na tym, że sesje terapeutyczne odbywają się za pośrednictwem Internetu, poprzez komunikator Skype, Zoom lub Whatsap. Z koniecznością użycia kamerki.

Sesja kontraktowa

Istotna jest sesja kontraktowa, która odbywa się zwykle po okolo 3 konsultacjach diagnostycznych. Konsultacje te odbywają się również przez Internet.
Kontrakt to umowa między pacjentem a psychoterapeutą, która określa warunki współpracy i sposób leczenia, jaki został ustalony przez obie strony.

Skuteczność psychoterapii online

Skuteczność psychoterapii online jest potwierdzona w wielu badaniach. Klinicyści Uniwersytetu w Zurychu przeprowadzili analizę pracy z 62 pacjentami (w nurcie poznawczo-behawioralnym), którzy zgłosili się z objawami depresji. Wskaźnik skuteczności był jednakowy dla grupy pacjentów z grupy „online”(53%) i grupy „twarzą w twarz” (50%). Co ciekawe, obie grupy były usatysfakcjonowane z otrzymanego wsparcia. Dodatkowo aż 96% grupy biorącej udział w terapii online uznało kontakt z terapeutą za ‘osobisty’ w porównaniu do 91% osób z grupy korzystającej z terapii metodą tradycyjną (Journal of Affective Disorders, 2013).

phone-call

Konsultacje

+48 509 443 160
pomoc@psyche-poradniaonline.pl

Opinie o poradnii

Potrzebujez pomocy? Umów wizytę online w poradnii Psyche.