Tylko kilka kroków by poczuć się lepiej

  1. Zaproponuj termin z dostępnych w naszym kalendarzu

  2. Wybierz porę dnia, która Ci odpowiada

  3. Wprowadź dane kontaktowe

  4. Wybierz z listy temat spotkania i opcjonalnie wybierz terapeutę

  5. Tak niewiele, aby uzyskać pomoc

kwiecień 2024
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Program Ograniczania Picia POP

Program Ograniczania Picia to metoda zmniejszenia spożycia alkoholu u osób, które mają problemy z nadmiernym piciem, ale nie spełniają kryteriów uzależnienia od alkoholu.

Czym jest Program Ograniczania Picia?

Program Ograniczania Picia skierowany jest do osób pijących alkohol w sposób ryzykowny lub szkodliwy, które chcą wypracować bezpieczniejszy model używania alkoholu. Może stanowi terapię wspomagającą leczenie bezsenności, zaburzeń depresyjnych, lękowych, związanych ze stresem oraz chorób somatycznych u osób nadmiernie spożywających alkohol.

Metody Programu Ograniczania Picia

Program Ograniczania Picia (POP) wykorzystuje szereg metod, które pomagają uczestnikom osiągnąć kontrolę nad swoim spożywaniem alkoholu.

Określanie celów i ograniczeń dotyczących picia alkoholu

Uczestnicy programu wspólnie z terapeutą ustalają cele, jakie chcą osiągnąć oraz ograniczenia dotyczące picia alkoholu. Określenie tych celów i ograniczeń pozwala uczestnikom kontrolować swoje picie i zmniejszać ryzyko szkodliwych skutków spożywania alkoholu.

Uczenie się technik radzenia sobie z pokusami

W ramach POP uczestnicy uczą się technik, które pozwalają im radzić sobie z pokusami i sytuacjami, w których dotychczas pili nadmiernie. Należą do nich m.in. techniki relaksacyjne, zmiana stylu życia, nauka radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Wspieranie grupowe

Program Ograniczania Picia często opiera się na wsparciu grupowym. Uczestnicy mają okazję do dzielenia się swoimi doświadczeniami, wymiany wskazówek i rad. Wspieranie grupowe zwiększa motywację uczestników do osiągania swoich celów i pomaga im czuć się mniej samotnymi w swojej sytuacji.

Śledzenie picia alkoholu

W ramach POP uczestnicy śledzą swoje picie alkoholu, co pozwala na kontrolowanie ilości spożywanego alkoholu oraz ocenę postępów w osiąganiu celów. Można to robić, np. przez prowadzenie dziennika picia alkoholu.

Program Ograniczenia Picia co warto wiedzieć

Sesje terapeutyczne w poradnii Psyche

Sesje terapeutyczne

Sesje terapeutyczbe trwają około 50 minut i odbywają się 1 raz w tygodniu.
Jedyna różnica polega na tym, że sesje terapeutyczne odbywają się za pośrednictwem Internetu, poprzez komunikator Skype, Zoom lub Whatsap. Z koniecznością użycia kamerki.

Sesja kontraktowa

Istotna jest sesja kontraktowa, która odbywa się zwykle po okolo 3 konsultacjach diagnostycznych. Konsultacje te odbywają się również przez Internet.
Kontrakt to umowa między pacjentem a psychoterapeutą, która określa warunki współpracy i sposób leczenia, jaki został ustalony przez obie strony.

Skuteczność psychoterapii online

Skuteczność psychoterapii online jest potwierdzona w wielu badaniach. Klinicyści Uniwersytetu w Zurychu przeprowadzili analizę pracy z 62 pacjentami (w nurcie poznawczo-behawioralnym), którzy zgłosili się z objawami depresji. Wskaźnik skuteczności był jednakowy dla grupy pacjentów z grupy „online”(53%) i grupy „twarzą w twarz” (50%). Co ciekawe, obie grupy były usatysfakcjonowane z otrzymanego wsparcia. Dodatkowo aż 96% grupy biorącej udział w terapii online uznało kontakt z terapeutą za ‘osobisty’ w porównaniu do 91% osób z grupy korzystającej z terapii metodą tradycyjną (Journal of Affective Disorders, 2013).

phone-call

Konsultacje

+48 509 443 160
pomoc@psyche-poradniaonline.pl

Opinie o poradnii

Potrzebujez pomocy? Umów wizytę online w poradnii Psyche.