Tylko kilka kroków by poczuć się lepiej

  1. Zaproponuj termin z dostępnych w naszym kalendarzu

  2. Wybierz porę dnia, która Ci odpowiada

  3. Wprowadź dane kontaktowe

  4. Wybierz z listy temat spotkania i opcjonalnie wybierz terapeutę

  5. Tak niewiele, aby uzyskać pomoc

lipiec 2024
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Porada psychologiczna online

Porada psychologiczna to krótkoterminowa forma pomocy psychologicznej.

Czym jest porada psychologiczna?

Porada psychologiczna nie jest sesją psychoterapeutyczną. Polega na zasięgnięciu opinii specjalisty, gdy z przyczyn zewnętrznych znajdziemy się w trudnej sytuacji (lub gdy w takiej sytuacji jest osoba nam bliska). Jest przeznaczona dla osób, które poszukują informacji, wskazówek umożliwiających rozwiązanie konkretnych bieżących problemów życiowych. Porada trwa do 50 minut. Porada służy rozpoznaniu problemu, poszukiwaniu rozwiązań, przekazaniu informacji, zaplanowaniu konkretnych, realistycznych działań.

Metody wykorzystywane podczas porady psychologicznej

Podczas porady psychologicznej mogą być wykorzystywane różne metody, w zależności od potrzeb i celu wizyty.

Wywiad psychologiczny

Rozmowa prowadzona przez psychologa, mająca na celu zrozumienie problemu i okoliczności, w których występuje. W trakcie wywiadu psychologicznego psycholog stara się uzyskać informacje na temat historii życia pacjenta, jego relacji z rodziną, przyjaciółmi, pracą, edukacją itp.

Skala oceny objawów

Test psychologiczny, który pozwala ocenić nasze symptomy, dolegliwości i problemy. Skale oceny objawów są zwykle wypełniane przez pacjenta i pomagają określić stopień naszych trudności i ich charakter.

Terapia schematu

Metoda, która skupia się na rozpoznaniu i zmianie negatywnych schematów myślowych, które prowadzą do powstawania problemów emocjonalnych. Terapia schematu polega na identyfikowaniu negatywnych myśli, uczuć i przekonań, które wpływają na nasze zachowanie i nauczeniu się nowych sposobów myślenia i reagowania.

Porada psychologiczna co warto wiedzieć

Sesje terapeutyczne w poradnii Psyche

Sesje terapeutyczne

Sesje terapeutyczbe trwają około 50 minut i odbywają się 1 raz w tygodniu.
Jedyna różnica polega na tym, że sesje terapeutyczne odbywają się za pośrednictwem Internetu, poprzez komunikator Skype, Zoom lub Whatsap. Z koniecznością użycia kamerki.

Sesja kontraktowa

Istotna jest sesja kontraktowa, która odbywa się zwykle po okolo 3 konsultacjach diagnostycznych. Konsultacje te odbywają się również przez Internet.
Kontrakt to umowa między pacjentem a psychoterapeutą, która określa warunki współpracy i sposób leczenia, jaki został ustalony przez obie strony.

Skuteczność psychoterapii online

Skuteczność psychoterapii online jest potwierdzona w wielu badaniach. Klinicyści Uniwersytetu w Zurychu przeprowadzili analizę pracy z 62 pacjentami (w nurcie poznawczo-behawioralnym), którzy zgłosili się z objawami depresji. Wskaźnik skuteczności był jednakowy dla grupy pacjentów z grupy „online”(53%) i grupy „twarzą w twarz” (50%). Co ciekawe, obie grupy były usatysfakcjonowane z otrzymanego wsparcia. Dodatkowo aż 96% grupy biorącej udział w terapii online uznało kontakt z terapeutą za ‘osobisty’ w porównaniu do 91% osób z grupy korzystającej z terapii metodą tradycyjną (Journal of Affective Disorders, 2013).

phone-call

Konsultacje

+48 509 443 160
pomoc@psyche-poradniaonline.pl

Opinie o poradnii

Potrzebujez pomocy? Umów wizytę online w poradnii Psyche.